Jaką kurtkę na rower kupić?

Zakup odzieży rowerowej z pewnością jest nie lada wyzwaniem szczególnie dla tych rowerzystów, którzy po raz pierwszy wybierają dla siebie kurtkę. W sklepach stacjonarnych i internetowych mamy do wyboru kilka rodzajów kurtek: lekką kurtkę na lato i krótkie wycieczki za miasto, wygodny płaszczyk przeciwdeszczowy a także tradycyjną i wygodną kurtkę termoaktywną.

Jeśli finanse Ci na to pozwalają, warto kupić kurtkę na każdy sezon, aby bez ograniczeń korzystać z pięknej pogody i całorocznych wycieczek. Lekkie kurtki rowerowe, które zwykle kupujemy najchętniej w sezonie letnim sprawiają jednak, że skóra nie oddycha podczas sportu, co jest zdecydowanie wadą takiej odzieży. Nie mniej jednak warto mieć ją w swojej szafie, aby podczas jazdy czuć się lekko i zapewnić sobie największy komfort jazdy. Niektóre kurtki letnie nie posiadają charakterystycznej membrany, która jest odpowiedzialna za odprowadzanie potu. Tego rodzaju kurtkę często noszą rowerzyści podczas zawodów. Tradycyjne kurtki charakteryzują się tym, że są wykonane z nieco grubszego materiału, ale są cieńsze od klasycznych kurtek przeciwdeszczowych. Zaletą takiego ubrania jest jego uniwersalne zastosowanie, a więc nadaje się idealnie także do wielu innych sportów. Jeśli planujesz dłuższe wycieczki lub intensywne zawody doskonale sprawdzą się dłuższe kurtki, które zapewnią Twojej skórze odpowiednią ochronę przed potem.

Czym się różnią?

M.in. tego rodzaju kurtki wyróżniają się wodoodpornością oraz oddychalnością wyrażoną w ramach jednego grama przypadającego na jeden metr kwadratowy na dobę.